» Юридический форум » Юридический форум » Форум юристов, адвокатов, судей » Юристы Украины » чи можна вважати акт прийому передачі-наданих послуг правочином?

Юристы Украины Подраздел для украинских юристов

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
  #21  
Старый 23.08.2010, 11:31
Аватар для Алекс Фук
Алекс Фук Алекс Фук вне форума
Member
 
Регистрация: 01.01.1970
Сообщений: 60
Алекс Фук is infamous around these parts
По умолчанию

Кстати, Сергей ... ковырялся тут и нашел случайно. Решил поделиться с любителем ссылок на законы и т.д. :-)
ст. 12 ХПК ч. 2 - Підвідомчий господарським судам спір може бути передано сторонами на вирішення третейського суду (арбітражу), крім спорів про визнання недійсними актів,...
ст. 57 ХПК ч. 2 - До заяви про визнання акта недійсним додається також копія оспорюваного акта або засвідчений витяг з нього ...
Так что в этой жизни ой как всё неоднозначно ...
Перефразируя одного умного мужичка - Читать, читать и еще раз читать ...
Успехов и Вам в поисках ответов на вопросы :-)
__________________
Ум - величина обратно пропорциональная размеру черного списка этого человека.
Ответить с цитированием
  #22  
Старый 23.08.2010, 14:00
Аватар для Сергей Куд
Сергей Куд Сергей Куд вне форума
Member
 
Регистрация: 01.01.1970
Сообщений: 67
Сергей Куд is infamous around these parts
По умолчанию

Відповідно до ст. 5 ГПКУ порядок досудового врегулювання господарських спорів не поширюється на спори про визнання недійсними актів державних і інших органів підприємств та організацій,які не відповідають законодавству і порушують права та охоронювані законом інтереси підприємств та організацій (далі - акти). В нашому випадку, акт приймання-передачі, про який йде мова у темі шановної пані Олесі, не видано органом, а підписаний керівниками юридичних осіб тощо. Не люблю звертатися до роз'яснень,але згідно них № 02-5/35 від 26/01/2000р. Вищого арбітражного суду України *господарські суди розглядають на загальних підставах справи про визнання недійсними актів, прийнятих іншими, крім державних, органами.Оскільки відповідний орган не є юридичною особою, стороною у спорі може бути підприємство чи організація......
Ответить с цитированием
  #23  
Старый 23.08.2010, 14:41
Аватар для Алекс Фук
Алекс Фук Алекс Фук вне форума
Member
 
Регистрация: 01.01.1970
Сообщений: 60
Алекс Фук is infamous around these parts
По умолчанию

:-D :-D :-D :-D :-D
А какое отношение имеет сфера отношений порядка досудебного урегулирования споров к подведомственности, которая регулируется Разделом 3 ХПК? ...
И вот теперь Вы, любитель ссылок на законодательство - дайте ссылку, где ЗАПРЕЩЕНО обжаловать акт приема-передачи :-D :-D Тем более с учетом положений ст. 124 Конституции :-D :-D :-D
читать, читать и еще раз читать ...
__________________
Ум - величина обратно пропорциональная размеру черного списка этого человека.
Ответить с цитированием
  #24  
Старый 23.08.2010, 15:46
Аватар для Сергей Куд
Сергей Куд Сергей Куд вне форума
Member
 
Регистрация: 01.01.1970
Сообщений: 67
Сергей Куд is infamous around these parts
По умолчанию

На статтю 5 ГПКУ послався заради того, щоб показати, що мав на увазі законодавець у ст.ст 12 та 57, про які Ви згадували раніше, зазначаючи слово "акт", тобто це не стосується оскарження акту приймання-передачі - це як 2X2, ось і все. З приводу ст.ст. 55, 124 Конституції України, то нажаль суди не йдуть на зустріч та ігнорують ці норми, хоча оскаржувати в силу вказаних норм можна все. На мій погляд, акт приймання-передачі можна оскаржувати, але не відповідно до ст.ст. 12,57 ГПКУ та в жодному випадку не як правочин, а згідно ст.ст. 8, 55, 124 КУ. Натомість, я сумніваюсь, що суди приймуть до розгляду такі позовні заяви. У своїй практиці для того, щоб звернутися до ЄСПЛ я оскаржував постанову про скасування постанови про відмову в порушенні кримінальної справи або постанову про зупинення досудового слідства за кримінальною справою,проте суди відмовляли у розгляді скарг, порушуючи "право на суд".
Ответить с цитированием
  #25  
Старый 23.08.2010, 15:52
Аватар для Сергей Куд
Сергей Куд Сергей Куд вне форума
Member
 
Регистрация: 01.01.1970
Сообщений: 67
Сергей Куд is infamous around these parts
По умолчанию

Європейський Суд повторює, що відповідно до його прецедентної практики п. 1 статті 6 передбачає “право на суд”, яке включає не тільки право ініціювати провадження, але також і право домогтися “вирішення” спору судом (див., mutatis mutandis, рішення у справі Multiplex v. Croatia, заява № 58112/00, від 10 липня 2003 року, пункт 45). Для того, щоб це право було ефективним, особа повинна мати чітко визначену та дієву можливість оскаржити подію, яка становить втручання у його чи її права (див. Рішення у справі Bellet v. France, від 04 грудня 1995 року, пункт 36). Іншими словами, відмова судів у відкритті провадження або у розгляді скарг тощо буде свідчити про порушення вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції ,проте у випадку з оскарженням акту приймання-передачі нажаль юридична або фізична особа не зможе захистити свої права у ЄСПЛ, оскільки відповідачем у справі не є державний орган.
Ответить с цитированием
  #26  
Старый 23.08.2010, 16:46
Аватар для Алекс Фук
Алекс Фук Алекс Фук вне форума
Member
 
Регистрация: 01.01.1970
Сообщений: 60
Алекс Фук is infamous around these parts
По умолчанию

Сергей, Вы хоть сами понимаете что пишите? ... щоб показати, що мав на увазі законодавець - да мне не надо показывать что имел ввиду законодатель - мне ссылочку плиз в студию, согласно которой я акт приема-передачи не могу обжаловать ... Тем более с учетом приведенного Вами решения Евросуда ...
Кстати, а Вы в курсе что досудебное урегулирование споров и подача иска - два разных института? ... И гляньте из каких разделов я свои статьи привел. Оно быстрее и полнее покажет Вам что имел в виду законодатель :-D
А по части юрисдикции Евросуда ... причем здесь это? ...
И как ПыСы - если Вы не можете аргументировать иск в Евросуд - это не говорит что кто-то другой тоже не сможет нормально обосновать ...
Слабовать Сергей ... мне в глаза тыкали, а сами ...
Увы,
__________________
Ум - величина обратно пропорциональная размеру черного списка этого человека.
Ответить с цитированием
  #27  
Старый 23.08.2010, 18:40
Аватар для Сергей Куд
Сергей Куд Сергей Куд вне форума
Member
 
Регистрация: 01.01.1970
Сообщений: 67
Сергей Куд is infamous around these parts
По умолчанию

Дуже шкода пане Олександре, що Ви видаєте бажане за дійсне та не зрозуміли елементарне, що у ст.ст. 12, 57 ГПКУ йщлася мова про акти саме органів підприємств, але не про акти приймання-передачі, напевно спишу на Вашу квапливість висунути свої контраргументи. І розділи, на яких Ви наполягаєте, а також інститути тут зовсім ні до чого. Сам факт, що ГПКУ не передбачає можливість оскаржити акт приймання-передачі, в тому числі як правочин за теорією Олександра Федорука. Уважніше читайте та не робіть передчасні висновки. За Вашою логікою акт, про який пригадується у ст.ст. 12, 57 ГПКУ - це акт приймання-передачі, але я з ним категорично не погоджуююся. Приклад рішення Європейського Суду я навів з метою того, що наші суди постійно порушують вимоги ч. 1 ст. 6 Конвенції, тому не Вам судити про міжнародну практику,оскільки, аналізуючи Ваші висловлення, такової у Вас взагалі немає близько. Я наголосив, що в силу ч. 1 ст. 6 Конвенції, ст.ст. 8, 55, 124 КУ можна оскаржити будь-що, в тому числі акт приймання-передачі, але не в тому порядку,який Ви запропонували. Інша справа, що суди на національному рівні не приймають до розгляду такі позови або скарги тощо. Мені цікаво заради спору, як Ви будете звертатися до господарського суду про визнання акту приймання-передачі недійсним та що про Вас скаже суддя. Якщо провести паралель зКАСУ, то Ви би оскаржували не податкове рішення-повідомлення, а акт документальної перевірки. З точки зору КУ Ви маєте на це право, але практика свідчить про інше. Успіхів Вам!!!
Ответить с цитированием
  #28  
Старый 23.08.2010, 19:13
Аватар для Алекс Фук
Алекс Фук Алекс Фук вне форума
Member
 
Регистрация: 01.01.1970
Сообщений: 60
Алекс Фук is infamous around these parts
По умолчанию

:-D :-D :-D
Сергей, мне уже гораздо интереснее ... тьфу черт, ;-) веселее читать :-D :-D Я открываю для себя просто невиданные просторы ... Ну-ну --- откройте мне неразумному с учетом положений ХК, ГК, ЗУ О хозобществах - это какие-же такие органы, точнее АКТЫ органов предприятия я могу в Хозяйственном суде обжаловать, выступая от имени иного юрлица? :-D :-D :-D
Не за моей логикой ... в статьях что я привел - четко прописана возможность обжалования АКТА. потому опять - ссылку в студию, на НАШЕ законодательство где я не могу обжаловать Акт приема-передачи :-D
Подтвердите мне, что что ГПКУ не передбачає можливість оскаржити акт приймання-передачі, в тому числі як правочин по моей теории - ГДЕ ОН НЕ ПРЕДУСМАТРИВАЕТ?
И параллели в иной процесс не надо. Мы не рассматриваем виды актов, органов, которые их выдают ... мы рассматриваем где запрещено обжаловать акт приема-передачи как акт :-D ...
А вот как я стану делать - совсем не Ваше дело. Вы напишите - Где это запрещено ... Как Вы там любите говорить - сошлитесь на законы, обоснуйте свою позицию ... или не можете? ... Тогда что мы спорим? ;-) :-D :-D
__________________
Ум - величина обратно пропорциональная размеру черного списка этого человека.
Ответить с цитированием
  #29  
Старый 23.08.2010, 20:02
Аватар для Сергей Куд
Сергей Куд Сергей Куд вне форума
Member
 
Регистрация: 01.01.1970
Сообщений: 67
Сергей Куд is infamous around these parts
По умолчанию

Дуже легко та просто. Роз'яснення, на які я раніше посилався,чітко дають розуміти, що у господарських судах оскаржуються акти нормативного та ненормативного характеру, в тч. *справи про визнання недійсними актів, прийнятих іншими, крім державних, органами (п.6.25 роз'яснень), тобто органами підприємств. Це може бути, наприклад, оскарження постанови правління підприємства тощо. Оскільки правління не є юридичною особою, то безумовно відповідачем у справі є відповідна організація, підприємство -соромно не знати. Не плутайте будь-ласка "не передбачається" та "забороняється". ГПКУ не забороняється, проте не передбачено оскарження акту приймання-передачі, тому що акт у розумінні ст.ст. 12, 57 кодексу є актом державних органів або органів підприємств, про що свідчить ст. 5, яка має відсилочний характер та вказає, що надалі у кодексі визначення "акт" слід розуміти, як акт державного органу або органу підприємств тощо.
Ответить с цитированием
  #30  
Старый 23.08.2010, 20:38
Аватар для Алекс Фук
Алекс Фук Алекс Фук вне форума
Member
 
Регистрация: 01.01.1970
Сообщений: 60
Алекс Фук is infamous around these parts
По умолчанию

:-D Аяяй Сергей. Играемся словами и понятиями, на что Вы уже упрекали мне ... Вы же так не любите ссылаться на судебную практику ... кстати, а ничего что Вы ссылаетесь на разъяснения, которые носят рекомендательный характер ... Это даже гораздо ниже чем Пленум ПВСУ :-D
Ну разъяснил ВХСУ что суд может рассмотреть спор где ... далее по п. 6.2.5. (не 6.25) но где написано что нельзя? обжаловать акт приема-передачи? ...
Ваша ст. 5 из порядка досудебного урегулирования споров аж никоим боком к вопросу подведомственности не относится ... и вообче-то ее (ч. 3) следует понимать, что если данный порядок (досудебного урегулирования) НЕ распространяется на спори про визнання недійсними актів державних та інших органів, підприємств та організацій, то на споры по признанию ИНЫХ актов - он (порядок досудебного урегулирования) распространяется (однако в силу одного Решения КСУ, на него можно забить ;-) :-D ) ... И ВСЁ. Более она никакой смысловой нагрузки не несет ... никаких отсылочных норм и т.д.
А мои ст.ст. 12, 57 ЧЕТКО указывают на возможность подачи иска о признании недействительным АКТА.
Кстати, Ваше "не предусмотрено" очень просто разбивается ст. 124 КУ, а заодно одним Пленумом ВСУ ;-) :-D И И вообще - где это Вы взяли такое, что я могу обжаловать только то, что предусмотрено? Или мы уже говорим о новом законотворце (законотолкователе) Сергее Рубилове? ...
И кстати, где ссылки на законы, которые Вы так любите и которыми мне в глаза тыкали? ... Или не можете найти? Кроме ст. 5 ХПК, которая тут сбоку-припеку? ;-) :-D
__________________
Ум - величина обратно пропорциональная размеру черного списка этого человека.
Ответить с цитированием
Ответ



Опции темы
Опции просмотра

Быстрый переход





vBulletin® v3.8.6, Copyright ©2000-2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot